Ömer Atiker Makine Metal İnşaat ve Yakıt Sistemleri İthalat İhracat A.Ş. ile Egebelge İnşaat Enerji Sanayi Ticaret Ltd. Şti arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Nokta Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

Ömer Atiker Makine Metal İnşaat ve Yakıt Sistemleri İthalat İhracat A.Ş. ile Egebelge İnşaat Enerji Sanayi Ticaret Ltd. Şti arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Nokta Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 11UY0010-3/04 Çelik Kaynakçısı, 10UY0002-3/03 Makine Bakımcı, 10UY0002-4/03 Makine Bakımcı, 10UY0002-5/03 Makine Bakımcı branşlarında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik sigortası fonundan karşılanacaktır.

Ömer Atiker Makine Metal İnşaat ve Yakıt Sistemleri İthalat İhracat A.Ş. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 11UY0010-3/04 Çelik Kaynakçısı, 10UY0002-3/03 Makine Bakımcı, 10UY0002-4/03 Makine Bakımcı, 10UY0002-5/03 Makine Bakımcı branşlarında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki işçi kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikâyet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Ömer Atiker Makine Metal İnşaat Ve Yakıt Sistemleri İthalat İhracat A.Ş. 11UY0010-3/04 Çelik Kaynakçısı, 10UY0002-3/03 Makine Bakımcı, 10UY0002-4/03 Makine Bakımcı, 10UY0002-5/03 Makine Bakımcı branşlarında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında, Çelik Kaynak ve Makine Bakım ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Ömer Atiker Makine Metal İnşaat ve Yakıt Sistemleri İthalat İhracat A.Ş. TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Egebelge ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Egebelge tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi'ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi